ROBOT


pomysł / concept: David Zuazola

reżyseria / direction: Marek b. Chodaczyński
muzyka / music: Marek Żurawski

lalki / puppets: David Zuazola
multimedia: Mariusz Grabarski
obsada / cast: David Zuazola

czas trwania spektaklu / duration of performance: 65 min.

 

W bliżej nieokreślonej przyszłości roboty współistnieją z ludźmi. Świat się rozwijał, a roboty zaczęły myśleć samodzielnie. Rządzący nie byli z tego zadowoleni i zdecydowali się zamknąć i zniszczyć wszystkie roboty na planecie. I tak roboty prawie wyginęły... Prawie. Pewnego dnia Klara, dziewczyna na wózku inwalidzkim, wyrusza w daleką drogę ze swojego domu i dociera do obozu koncentracyjnego. Spotyka tam robota, prawdopodobnie ostatniego na Ziemi. Nawiązuje się między nimi głęboka przyjaźń oparta na milczeniu i zrozumieniu, ale stało się coś strasznego i zostali rozdzieleni.

70 lat później robot budzi się i rozpoczyna poszukiwania Klary. Wyrusza w świat, który się zmienił i w którym nie ma zgody na odmienność.

 

In the indefinite future, robots co-existed with human beings. But, the world moved and the robots began to think for themselves. The authorities were not happy about this and ordered to lock up and destroy all the robots on the planet. And so, the robots almost ceased to exist. Almost. One day, Klara, a girl on a wheelchair, sets off on a long journey from her home and arrives at a concentration camp. There she meets a robot, probably the last robot on the Earth. This is how they become friends. Their friendship is based on silence and understanding. But something terrible happens and they become separated.

70 years later, the robot wakes up and begins to search for Klara in a completely changed world, full of  intolerance towards any difference.

 

DAVID ZUAZOLA &Unia Teatr Niemożliwy

CHILE, POLSKA | CHILE, POLAND